TurTECH Blog TurTECH Blog Yazılarıturtechstore.com Teknoloji Mağazamızla Hizmetlerimize Bir Yenisini Daha Ekledik!

2005 yılından bu yana teknoloji alanında hizmet veren firmamız TURTECH, TURTECHSTORE.COM teknoloji mağazası ile hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Devamı...

Web Tasarımından Beklentiler ve Web Tasarımcılara Bakış Açısı

Hemen hemen birçok meslektaşımın ortak sıkıntısı olan müşterilerimizin biz web tasarımcılara, (müşterilerimizin değişiyle “webçi!”) bakış açısını ele almak istiyorum. Bir web sitesinden beklenilenler nelerdir, bir web tasarı...

Devamı...

WEB Tasarım Fiyat Politikası

Web tasarımı yaptırmadan önce kişi ve firmaların en çok hata yaptıkları konu uygun fiyata web tasarımı yaptırmak istemeleridir.

Devamı...

Mobil Dönüşüm ve Değişen İş Yapılış Şekilleri

Autodesk Türkiye İş Geliştirme Müdürü Emin Cenal, Autodesk’in düzenlediği etkinlikte mobil dönüşüm sürecine vurgu yaptı. İşte mobil değişim süreci ve geleceğin yazılımları. Devamı...

Monitör Overclock Olur mu?

İşlemci ve grafik kartlarında Overclock işlemleri ile sıkça karşılaşıyoruz. Peki, monitörde Overclock işlemi nasıl yapılır? Monitör Overclock yapmak bize ne kazandırır?

Devamı...

Micron RAM'ler GDDR5 Hızını Katlayacak!

Micron'un 2016'da üreteceği GDDR5 RAM'ler, bugün kullandıklarımızdan daha hızlı olacak. Bu hamle Micron'un rakibi HBM'e verdiği yanıt olarak görülüyor.

Devamı...

IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geliyor

Yurtdışından satın alınan telefonların ülkemizde kullanılması için yapılan IMEI kayıt işlemine zam geliyor. Yurtdışından telefon almak size çok pahalıya mal olabilir! İşte yeni IMEI kayıt ücreti! Devamı...

Windows 10 Yükleme Rehberi

Windows 10 güncellemesinin dağıtımına başlandı. Peki, Windows 10 otomatik olarak yüklenmiyorsa ne yapılmalı? İşte adım adım Windows 10 yükleme rehberi.

Devamı...

Windows 10 Çıktı!!!

Microsoft’un merakla beklenen Windows 10 güncellemesi yayınlandı. Kademeli olarak sunulan Windows 10 güncellemesi hakkındaki detaylar haberimizde.

Devamı...

USB 3.1 Teknolojisi

USB 3.1 ile hayatımıza girecek olan Type-C konektörleri, veri aktarmaktan çok daha fazlasını yapacak

Devamı...

Windows 10'un Kısa Yol Tuşları

Microsoft şimdi yeni Windows işletim sistemini piyasaya çıkarmak üzere, elbette herkesin çok iyi bildiği ve sık kullandığı, artık ezberlerimize girmiş kısa yol tuşları varlıklarını koruyacak ancak... Devamı...

Temiz Bir Windows Kurulumu

Microsoft'a göre "temiz" bir Windows 10 kurulumu yapmak isteyenlerin biraz sabretmesi gerekiyor!

Devamı...

Windows Server 2003 Desteği Sona Erdi

Microsoft, Windows Server 2003 için verdiği güncelleme desteğini kesti. Değişimi yakalayın ve Windows Server 2012'ye geçin.

Devamı...

Sorunsuz Bilgisayarlar İçin Öneriler

Günlük hayatta bilgisayar hemen hemen her alanda kullanılır oldu. Tabii ki bununla birlikte bilgisayarın kullanımına ve bakımına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Devamı...

Galaxy S6 için Güncelleme Çıktı

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi Türkiye'ye geldi. İşte Samsung Galaxy S6 için Android 5.1.1 güncellemesinin detayları.

Devamı...

iOS 8.4 Çıktı

Apple; iPhone, iPad ve iPod touch için merakla beklenen iOS 8.4 güncellemesini yayınladı. Apple Music hizmeti ile gelen güncellemenin ayrıntıları haberimizde.

Devamı...

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzün olmazsa olmazları akıllı telefon ve tabletleri dışarıda da şarj etmemizi sağlayan powerbank nedir? Powerbank alırken nelere dikkat etmeliyiz? Cevaplar makalemizde.

Devamı...

Neden Windows 10 Yüklemeliyiz?

29 Temmuz itibariyle yayınlanacak Windows 10 güncellemesini neden yüklemeliyiz? İşte Windows 10 güncellemesini yüklemek için 5 önemli neden.

Devamı...

iPhone 7S, Kavisli Ekranlı Olabilir

Apple'ın kavisli ekranlı iPhone modeli üzerinde çalıştığı ve bu konuda patent aldığı ortaya çıktı. Yakın zamanda kavisli ekranlı iPhone görebiliriz.

Devamı...

AMD Radeon R9 Fury X Neler Getiriyor?

AMD, Radeon R9 Fury ile Nvidia GTX Titan'a cevap verdi. 8.9 Milyar transistör bulunduran Fiji GPU'sunu kullanan AMD Radeon R9 Fury X, bakalım bizlere neler getiriyor?

Devamı...

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır

Günümüzde üst seviye akıllı telefonların 2500 - 3000 TL seviyesine çıktığı ülkemizde, bu değerli akıllı telefonlar suya düşünce neler yapmalı sorusuna cevap arıyoruz.

Devamı...

Yeni iPhone'da Flaşlı Ön Kamera Olabilir

Apple'ın Eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone'u, selfie odaklı ve flaşlı bir ön kamera ile gelebilir. iOS 9 kodlarında gizlenen yeni selfie kamerası ortaya çıktı!

Devamı...

6000 mAh Bataryalı Telefon Geliyor

Donanımlar, ekran çözünürlükleri, RAM güçleri ve GPU performansları her gün artarken pil gücü yerinde sayıyordu. Çinli üretici Innos D6000 ile oyunun kurallarını bozuyor. Devamı...

Apple iOS 9'u Tanıttı

Merakla beklenen yeni mobil işletim sistemi ile siri daha akıllı hale geldi

Devamı...

Tek Tık ile Android'i iOS 9'a Taşıyın

Apple, iOS 9 ile Android kullanıcılarını kendi platformuna çekmeye çalışıyor. Move to iOS ile Android cihazlarınızdaki tüm bilgileri iOS 9’a aktarabilirsiniz.

Devamı...

Dell Inspiron Micro Desktop Tanıtıldı

Giderek yaygınlaşan mini masaüstü bilgisayarlara bir yenisi daha eklendi. Dell, Mac Mini rakibi yeni cihazı Dell Inspiron Micro'yu tanıttı. Mini PC'nin fiyatı ve özellikleri haberimizde.

Devamı...

Dünyanın En Hızlı 128 GB DDR4 Ram Kiti

Oyunculara ve performans tutkunlarına özel olarak tasarladığı ürün ve ekipmanlarıyla dikkatleri üzerine çeken HyperX, yeni DDR4 128GB RAM kitini tanıttı

Devamı...

Etkili Web Tasarımının İp Uçları

Etkili ve sade bir web sitesi tasarımı, karmakarışık ve dağınık web sitelerine göre birçok avantaj sağlıyor.

Devamı...
Scroll to Top