Server Kurulum TurTECH Server Kurulum Hizmetleri

Neden Server?


Server kurulumlarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yapılandırılmaktadır.

Firmanın kendi bünyesinde bir sunucusunun olması ve bu sunucu üzerinde çeşitli uygulamaların kullanılması tamamen kendine bir çok avantaj sağlamaktadır. Sunucu üzerindeki bu avantajlı uygulamaları şöyle sıralayabiliriz. Bu uygulamalar tek bir sunucu üzerine kurulacağı gibi birden fazla sunucuya da farklı uygulamalar kurulabilir.

Neden Server GEREKLİ

Server kurulumlarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yapılandırılmaktadır.
Firmanın kendi bünyesinde bir sunucusunun olması bir çok avantaj sağlamaktadır.

DataBase Server:Müşterilerimiz kendi içerisinde kullanmış olduğu ve veri depolama sistemine ihtiyaç duyan bir yazılımın veri depolaması amacı ile kurulacak uygulamadır. İşlenecek olan verinin güvenliği ve işleme hızından dolayı kesinlikle kendi bünyesinde kurması gereken bir uygulamadır.

Mail Server:Müşterilerimizin bünyesinde kullandığı E-mail adreslerini kendi sunucularında barındırması için kurulan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde müşterilerimiz, dışarıdan başka bir firmadan E-mail hosting hizmeti almak zorunda kalmayıp ek bir kazanç sağlamış olduğu gibi E-mail sayısında da kendisini sınırlamış olmaz.

Web Server:Müşterilerimizin var olan web sayfalarını internet üzerinde yayınlanması için kurulan uygulamadır. Bu uygulama sayesinde müşterilerimiz, dışarıdan başka bir firmadan Web Sayfası hosting hizmeti almak zorunda kalmayıp ek bir kazanç sağlamış olur.

Domain Controller:Müşterilerimizin kendi içerisindeki kullanıcılarına tek bir merkezden uygulama kısıtlama ve kontrol altında tutabilmesi için gereken bir uygulamadır. Kullanıcı sayısının çok fazla olduğu sistemler üzerinde yönetimin tek bir noktadan kolayca yapılması açısından çok önem taşımaktadır.

File Sharing:Müşterimizin kendi içerisindeki dosya paylaşımını yönetecek bir uygulamadır. Bu uygulama ile genel dosyaların herkesle paylaşılabileceği gibi özel dosyaların belli bir güvenlik politikaları ile paylaşılmasını sağlar.

Proxy Server:Müşterilerimizin internet sayfası gezme sürelerini bir miktar hızlandırmak ve gezilecek olan sitelere belirli politikalar getirerek (izinli-yasaklı) sınırlandırmasını sağlayan bir uygulamadır.

FTP Server:Müşterilerimizin kendi oluşturmuş oldukları dosyaları ya da kendilerine özel gelecek olan dosyaları internet üzerinden gönderip almayı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde internet üzerinde farklı download-upload sitelerinin kullanılmasına gerek kalmaz.

CA Server:Müşterilerimizin kendisine kurulacak olan ya da kendilerinin kuracağı uzak lokasyon bağlantılarını kullanıcı adı şifrenin daha da ötesinde bir güvenlikten geçerek kurulmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde bağlantılarımız çok daha güvenli hale gelmektedir.

Exchange ServerMicrosoft tarafından üretilen bir haberleşme yazılımıdır. Sunucu ürünlerinden Microsoft Servers’in bir parçası olup Microsoft altyapısına sahip sistemlerde sıkça kullanılmaktadır. Exchange’in öne çıkan özellikleri e-posta, takvim, kişiler ve işler, bilgiye web tabanlı erişim olanağı ve veri depolama desteğidir.

Microsoft Exchange Server, güvenlik, yönetim ve kolay erişim yetenekleri ile kurumunuzdaki iletişim taleplerinin tümünü karşılamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Mesajlaşma koruması kurumunuzun da bilgi akış kurallarına uyumluluğu artırırken, virüslere ve istenmeyen e-posta saldırılarına karşı koruma sağlar.

Exchange bütünleşik mesajlaşma özelliği ile kullanıcıların e-posta, sesli mesaj ve faks mesajlarına tek bir yerden erişimi kolaylaştırır. Operasyonel verimliliği artıran Exchange Server, altyapı yatırımlarını genişletirken kolay yönetim arayüzleri ve otomasyon ile yönetici üretkenliğini artırır.

Scroll to Top